Filezilla Windows XP ve Windows Server 2003 Uyum Problemi Çözümü

2014 yılının Nisan ayında Microsoft, Windows XP işletim sisteminin eskidiğinden dolayı tüm desteğini kesmişti. Ancak buna rağmen hala Windows XP kullanıcılar bulunmakta. Özellikle sunucu olarak hala Windows Server 2003 sık bir şekilde kullanılmakta.

Alanında oldukça başarılı olan ücretsiz dosya transferi ve FTP sunucu hizmeti sağlayan Filezilla, Microsoft tarafından Windows XP’nin desteğinin kesilmesinin hemen ardından programına bir güncelleme yayımlayarak Windows XP ve Windows Server 2003 desteğini kesmişti.

Tabi bu durumda hala Windows XP ve Windows Server 2003 işletim sistemini ve Filezilla programını kullananlar büyük bir sıkıntıya düştü. Maalesef Filezilla’nın yeni sürümlerini bu işletim sistemlerinden kullanmak mümkün değil. Fakat Filezilla’nın eski sürümünü indirip bu programı kullanabilmeniz mümkün.

Filezilla’nın resmi sitesi üzerinden bahsettiğimiz eski sürümleri bulabilirsiniz. Eğer normal yani client versiyonunu indirmek istiyorsanız bu siteden “client” klasörüne girin. Bu kısımdan Windows XP işletim sistemine destek kesilmeden hemen önce yayınlanan 3.8.0 versiyonunu indirin. Filezilla Server indirmek istiyorsanız ana sayfadan “server” klasörüne girip 0.9.41 sürümünü indirin.

Filezilla Windows XP ve Windows Server 2003 Uyum Problemi Çözümü” üzerine 1 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir