Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Kadın ya da erkek gözetmeksizin hayatımızı etkileyen en önemli ve gözle görülür sorunlarından biride diş temizliğidir. Konuşurken ve gülerken, dişlerin pırıl pırıl parlaması herkesin hayalidir fakat sararmalar zaman zaman büyük bir sorun halini alır. Bu sorunu, evde kullanabileceğiniz ve herkesin kolaylıkla erişebileceği ürünlerle çözebilirsiniz.

dis-beyazlatma

Karbonat ağızdaki bakterileri ve mikro organizmaları öldürür ve bu yüzden doğal diş beyazlatma malzemesidir. Karbonat kullanarak gargara ya da direk uygulama yapabilirsiniz.

Karbonat kadar etkili olmasa da sofra tuzu da diş beyazlatıcılar arasındadır. Bunun yanında diş etlerindeki iltihap ve ödemi de azaltır. Karbonat gibi sofra tuzunu da gargara yapabilirsiniz.

Karbonat kullanarak yapacağınız, diş beyazlatıcı çözümü de mevcuttur. 1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırıp içine birkaç damla sirke ekleyin,.Diş fırçanızın üzerine sürerek dişleriniz fırçalayın. Bu sayede beyazlığı farkedebilirsiniz.

Çileğin kanamayı durdurucu bir etkisi vardır. Çilek ve karbonatla birlikte diş fırçalarken köpürme sağlayarak diş yüzeyindeki lekeleri çıkarır fakat bu yöntemi ayda en fazla bir iki defa yapmak gerekir.

Son olarak, havuç, brokoli ve salatalık gibi sebzeler de doğal temizleyiciler arasında yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir