Vine Kullanım Amacı Nedir?

2013 yılında kullanıma sunulan vine programı kullanıcısına 7 saniyelik kısa videolar çekme imkanı sunmaktadır. Akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanabileceğiniz vine programı ile videolarınızı facebook, twitter gibi sosyal medyalar üzerinden arkadaşlarınızla paylaşıp keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Vine’ın durdurarak video çekme özelliği sayesinde ortaya çıkan komik videolar tıklanma rekorları kırmakta kısa zamanda kullanıcılarını tanınır hale getirmektedir. Vine uygulaması bir mobil uygulama olduğundan sizde hemen akıllı telefonlarınıza indirip bir profil oluşturduktan sonra kendi videolarınızı keyifle çekebilirsiniz. Üstelik bu program oldukça pratiktir. Tek yapmanız gereken ekranın sağ üst köşesindeki video butonuna dokunmaktır. Ekrana dokunduğunuz sürece kayıt devam edecek, elinizi butondan çektiğiniz an kayıt duracaktır. Siz de durmayın bir vine videosu çekip paylaşın. Kim bilir vine dünyasının yeni kahramanı olabilirsiniz.

Vine Video Yükleme Ayrıntıları

Twitter tarafından kullanıcılarının ücretsiz hizmetine sunulan vine çok kısa bir zamanda popülaritesine kavuştu. Pek çok kişi de vine sayesinde çektiği 7 saniye gibi kısa süreli videolarla ünlü oldu. Peki vine video nasıl çekilir? Öncelikle kullandığınız akıllı telefonunuza yada tabletinize vine uygulamasını indirin ve kendinize bir profil oluşturun. Bir vine videosu çekmek için ekranın sağ üst köşesindeki video butonuna basmamız gerekir. Bastığımızda karşılaştığımız ekranda bir kapatma simgesi ‘ X ‘ ve videonun dolduğunu gösteren bir işaret olacaktır. Kaydetmek için elimizi ekranda basılı tutarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Parmağınızı kaldırdığınız an kayıt duracağından bu noktaya dikkat etmek gerekir. Böylece 7 saniyelik vine videonuzu çekmiş olacaksınız. Videoyu çektikten sonra karşınıza bir ön izleme çıkacaktır. Buradan sonra isterseniz kaydedebilir ancak yayınlamayabilirsiniz. Yayınlamamak için varsayılan olarak karşınıza çıkan vine da paylaş ibaresini etkisizleştirmeniz gerekir. İsterseniz de facebook, twitter ve ya vine üzerinden paylaşma seçeneklerinden biriyle bir başlık oluşturmak suretiyle bunu çevrenizle paylaşabilirsiniz.