Vimeo Sitesine Video Nasıl Yüklenir?

Kullanıcılarının kendi yüklediği kaliteli ve pratik bir site olan vimeo ya üye olmak için dilediğiniz bir arama motorundan ‘ vimeo üye ol ‘ yazarak bir arama başlatabilirsiniz. Burada sizi ‘ join vimeo ‘ yani ‘vimeoya katıl ‘ sayfasına yönlendirecek linkleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Karşınıza çıkan bu ekranın alt tarafında ‘ first and last name ‘ bölmesine’adınızı ve soyadınızı  ‘ Email Adress  ‘ yerine e-posta adresinizi ve son olarak ‘password ‘ yazan yere de kullanmak istediğiniz şifreyi girmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ‘ join ‘ yani ‘ katıl ‘ butonuna basarak üyeliğinizi son aşamaya getireceksiniz. Son olarak e-mail adresinizde vimeo tarafından size gönderilen maili açıp üyeliğinizi aktifleştirerek siz de vimeonun büyülü dünyasının bir üyesi olacaksınız.

Vimeo Sitesine Video Nasıl Yüklenir?

Vimeo kullanıcıların video paylaştığı bir sitedir. Vimeo’da video paylaşabilmek için önce üyelik almak gerekmektedir. Üye olmak için First name andlast name, e-mail, password alanları doldurulduktan sonra e-mail adresinize gelen onay linkine tıklayarak üyeliğinizi onaylıyor, giriş yapıyorsunuz. Vimeoprofilinizi düzenlemek, eklediğiniz videolara ulaşmak, beğenilen videolara ulaşmak içinkontrol panelinden bu bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Vimeo sitesine video eklemek için yan menüdeki upload video kutucuğuna tıklıyorsunuz. Önünüze gelen ekranda choose a file toupload kutucuğuna tıklıyor, karşınıza kendi bilgisayarınızda dosya seçmeniz için gelen ana sayfadan video seçiyorsunuz. Videonun yüklenmesi için başlık, açıklama ve anahtar kelimeler bilgileri videoya göre doldurup Saveallcahangesseçeneği tıklanır. Video yüklenince Goto video yazısı tıklanarak videoya gidilir.