Kırılan Tırnaklar İçin Ne Yapmalı

Çoğu hamın tırnak uzatmayı sever. Ancak tırnakların kırılması uzatmak için uğraş verdikten sonra biraz can sıkıcı olabilir. Genellikle yaşı daha ilerlemiş kişilerde karşılaşılsa da, genç yaşlarda da görülebilir. Yanlış beslenilmesi, vitamin eksikliği ve bulaşık yıkamak bu sorunları meydana getiren başlıca etkenlerdir.

1-tirnak-bakimi-icin-oneriler_mini

Zeytinyağı hem onarıcı hem de nemlendiricidir. Tırnak etlerinize bir kaç damla zeytinyağı sürün ve masaj yapın, Ayrıca bir kasenin içine zeytinyağı koyun el ve ayak tırnaklarınızı batırıp 5 dakika bekleyin. Fazla yağı kağıt havluyla silin. Bu işlemi gece yatarken yapın.

Diğer bir çözüm önerisi için ise, avokadoyu iyice ezin, bir kaç damla zeytinyağı ilave edin ve tırnaklarınıza masaj yaparak yedirin.

Limon suyu ve zeytinyağını karıştırın yine masaj yaparak tırnaklarınıza yedirin. Tırnak kırılmalarına çözüm oluşturabilir.

Tırnak kırılmaları için son çözüm önerisi için ise, 1 çorba kaşığı badem yağı, limon suyu ve zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı tırnaklarınıza sürün. Ardından pamuklu eldiven takın yatın.

Önemli Not: Bütün önerileri özellikle gece yapın, çünkü tırnakların su ile temas etmemesi gerekir.