Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Kadınların ortak sorunlarından bir tanesi de siyah noktalardır. Siyah noktaların en önemli sebebi beslenme ve yüzümüzde gün boyunca biriken kirlerdir. Çoğu hanım, cilt bakımına para ayırmak yerine bitkisel tedavi yollarına yönelmektedir. Siyah noktaların çözümünde kullanabileceğiniz bazı basit çözümler vardır.

siyah-nokta

  • Yarım kase yoğurt ile yarım limonu karıştırın ve krem kıvamına getirin. Daha sonra temiz cildinize göz altlarına değdirmeden sürün. 15 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.
  • Soğuk su ile ıslatılmış bezi siyah noktanın bulunduğu bölgeye koyun ve buhar verin. Bunu çaydanlıkta kaynattığınız suyla yapabilirsiniz. Bez ve buhar uygulamasını yaptıktan sonra siyah noktalarınızın üzerine tutkal sürün ve tutkal kuruyana kadar bekleyin. Tutkal kuruduktan sonra çekin, ve siyah noktalarınızdan kurtulun.
  • Sıcak su ile ıslatılmış bezi yaklaşık 10 15 dakika süreyle siyah noktalarına bastırın. Ardından bu bölgeye diş macununu sürüp bolca ovun. Bölgeyi tahriş etmeden fırçalayadabilirsiniz. Sonrasında bol suyla yıkayın.
  • Aynı zamanda cildin temizliğine özen gösterilmelidir. Günde iki kez yüz sabunlanarak ılık suyla durulanmalıdır. Temiz bir havlu ile sürtmeden hafif hafif kurulanmalıdır.

Yapacağınız bu basit uygulamalarla, yüzünüzü daha temiz ve siyah noktasız hale getirebilirsiniz.