Samsung Galaxy S7 – S7 Edge Performans Arttırma

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’in çıkmasının üzerinden çok geçmeden kullanıcılar Android Nougat yükledikten sonra meydana gelen performans düşüklüğünden şikayet etmeye başladı. Her ne kadar Samsung şirketinin kalitesi tartışılamayacak derecede olsa da çıkardığı bazı ürünler ve ürünlerine yüklediği yazılımlar bazen bazı hatalara sebebiyet verebiliyor.

Samsung Galaxy S7 için tabiî ki Android Nougat güncellemesi heyecan verici olabilir ancak kullanıcılar Android Nougat’ı yükledikçe ve yeni sürümle vakit geçirdikçe kullanıların çeşitli Android Nougat sorunlarından şikayetçi olduklarını ve sorunlarının büyümekte olduğunu görmeye başlıyoruz.

Şimdi sizinle Android Nougat kullanırken nasıl performansınızı iyileştirebileceğinizle ilgili detaylı bir anlatım paylaşacağız.

Telefonunuzu Sık Sık Yeniden Başlatın

Eğer yeni telefonunuzda Andorid Nougat sürümüyle birlikte gecikmeler veya donmalar yaşıyorsanız ve uzun zamandır telefonunuzu yeniden başlatmadıysanız öncelikle telefonunuzu yeniden başlatmayı denemelisiniz. Bu işlem telefonun performansında büyük etki yaratacaktır.

Galaxy S7’inizi temizleyin

Android Nougat sürümünün elinize geçişini telefonunuzdaki dosyaları ve bilgileri düzenlemek ve temizlemek için bir fırsat olarak değerlendirin. Galaxy S7’inizi bir yıldır kullanıyorsanız, yüksek ihtimalle telefonunuzda tonla fazladan dosya ve bilgi birikmişliği vardır. Bazılarınız cihazının bellek sınırına yaklaşıyor dahi olabilirsiniz. Değilseniz bile dosyalarınızdan ve uygulamalarınızdan artık ihtiyacınız olmayanları telefonunuzdan temizlemek hem dosya kalabalığı yapmaması için hem de telefonunuzun performansı için iyi olabilir. Biraz temizlik bile Galaxy S7 Android Nougat performansını iyileştirmede iyi bir fikir olabilir.