Pokemon Go Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Dünya’da piyasaya sunulduğu günden itibaren çok geniş bir oynayıcı kitlesine ulaşan Pokemon Go oyunu, henüz Türkiye’deki uygulama marketlerine gelmemiş bile olsa, hem İOS hem Android kullanıcıları tarafından, Google Play ya da App Store kullanılmadan indirilme yöntemleri bulunarak telefonlara yüklenilmiş durumda. Hemen hemen her yerde Pokemon Go oynayan kişilere rastlayabilirsiniz fakat oyunun henüz resmi olarak Türkiye pazarına girmemiş olması oynayanların güncellemelerden anlık yararlanamamsı, hilelere müsait olması gibi sorunları da ortaya çıkarmış durumda. Peki Pokemon Go Türkiye’ye ne zaman gelecek?
Pokemon_go_header
Bu konuda şirket yetkililerinin yapmış olduğu resmi bir açıklama bulunmasa da halihazırda gelişmiş ülkelerde piyasaya sunulmuş durumda. 1 ayı aşkın süredir Amerika, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde yoğun şekilde oynanan oyunun Türkiye’ye resmi olarak gelmesi merakla bekleniyor. Siz de bu beklenti içindeyseniz, oyun Türkiye’ye geldiğinde ilk haberdar olmak için, https://www.ispokemongoavailableyet.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Site kullanıcılara, Pokemon Go oyununun hangi ülkelerde kullanılabilir olduğunu gösterirken, henüz piyasada olmayan ülkedekiler için de bilgilendirme butonu barındırıyor.