Pokemon Go Güncelleme Sorunu Çözümü

Pokemon Go henüz Türkiye’ye gelmemiş olmasına rağmen çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip fakat resmi olarak Türkiye pazarına girmemiş olması oyunda bazı sorunlara sebep oluyor. Bunların başında da güncelleme sorunu geliyor.

pokemon-go-logo

Pokemon Go oyuncuları olarak eğer telefonunuzun ekranında güncelleme uyarısı alıyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit. Oyunun kurulumunda yaptığımız gibi bu sorunun çözümünü de Android ve iOS için ayrı ayrı anlatacağız.

Android için Pokemon Go Güncelleme Sorunu Çözümü

Android telefon sahipleri için yapılması gereken şey, iOS’a nazaran daha basit. Öncelikle Pokemon Go oyununun en güncel sürümünün apksını internette bulmanız gerekecek. Şu anda oyunun en güncel sürümü 0.33 sürümüdür ve bu sürümün apksını daha önceki yazımız olan Pokemon Go Nasıl İndirilir yazısındaki linkten edinebilirsiniz. Bu apkyı indirdikten sonra kurma işlemini başlatın ve telefonunuz üzerine yazma yapılsın mı diye soracaktır. Bu uyarıya da evet dedikten sonra güncel sürümü oynayabilirsiniz.

iOS için Pokemon Go Güncelleme Sorunu Çözümü

Oyunun iOS için güncellemesini yapmanız biraz daha zahmetli. Fakat yine daha önce Pokemon Go Nasıl İndirilir yazımızda anlattığımız gibi yapmanız gereken şey App Store’dan ülkenizi değiştirip oyunun en güncel sürümünü aratmak ve güncellemek.

Artık ister iOS ister Android kullanın, Pokemon Go’nun en güncel sürümüyle oyun zevkinize devam edebilirsiniz.