PES 2013 VRAM 128 Hatası

Dünyada yüzbinlerce kişi tarafından kullanılan Pes 2013, çok boyutlu yapısı gereği birçok hatayı da bünyesinde barındırıyor. Bunlardan VRAM 128 sorununa çözüm arayacağız. VRAM 128 sorunu uygulamanın grafik işlemcisi ile çalıştırılmaması sonucu ortaya çıkan bir sorundur. Çözümü ise oldukça basit. Uygulamanın grafik işlemcisi ile çalışmasını sağlamak.

Pes 2013 uygulamasının grafik işlemcisi ile çalıştırılmasını sağlayarak, uygulamaya erişebilirsiniz. Bunun için uygulamaya sağ tıklamanız ve Grafik İşlemcisiyle Çalıştır seçeneğine gelmelisiniz. Ardından Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisini aktif hale getirmelisiniz. Böylelikle grafik işlemcisini aktive etmiş oldunuz.

Ayrıca;

Uygulamaya sağ tıkladığınızda karşınıza Grafik İşlemcisiyle Çalıştır seçeneği çıkmıyorsa ekstra olarak bunlardan önce yapmanız gereken birkaç şey var. Masaüstünde sağ tıklayın ve Nvidia Denetim Masası’na girin. Üst kategoriler içerisinde yer alan Masaüstü seçeneğine tıklayıp, açılan alternatiflerden ‘’Bağlam Menüsüne ‘Grafik işlemcisiyle çalıştır’ Seçeneğini Ekle’’ aktif hale getirmelisiniz. Artık bu seçeneği uygulamalarınızda sağ tıklayarak kullanabilirsiniz.