Netflix Rootlu Telefona İndirme

Netflix geçtiğimiz günlerde Play Store’da bulunan uygulamasını güncelleyerek rootlanmış bir cihaza sahip kullanıcıların uygulamayı yüklemesini önledi. Neyse ki harikalarla dolu Android dünyasında bu uygulamayı indirip en sevdiğiniz dizileri izlemenin bir yolu bulunmakta. Bu makalede bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

13 Mayıs 2017 tarihinde Netflix Play Store’da yer alan uygulamasını güncelledi. Sonuç: telefonunu rootlayan veya bootloaderını kırdıran kullanıcılar uygulamayı indiremez duruma geldi. Play Store üzerinden Netflix uygulaması sayfasını açtıklarında şu mesaj ile karşılaştılar: ‘Cihazınız bu sürümle uyumlu değil’.

Bu hatanın sebebi çok basit. Netflix Google’a ait yeni DRM sistemini kullanmakta öyle ki bu sistem rootlanmış ve hatta bootloaderı kırdırılmış telefonlarla uyumlu değil. Hatırlayın, akıllı telefonunuzu rootlamak Android sistemi üzerinde kullanıcıya tam yetki ve tüm dosyalara ulaşım sağlamaktadır.

Netflix kullandığı yeni sistemle rootlama gibi yöntemlerle film ve dizi gibi lokal olarak kaydedilmiş multimedya dosyalarının korsan kullanımını önlemeye çabalamaktadır.

Eğer telefonunuza uygulama güncellenmeden önce çoktan yüklediyseniz, uygulamayı kullanmakta bir sıkıntı yaşamayacaksınızdır. Ancak henüz uygulamayı indirmediyseniz APK dosyası ile kurma yöntemine dönmeniz gerekir. Alternatif olarak telefonunuzdaki rootu geri alabilirsiniz.

Telefonunuza nasıl APK ile Netflix indirebilirsiniz

Öncelikle yapmanız gereken telefon ayarlarından bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeyi onaylamaktır. Sonrasında ise yüklediğiniz APK dosyasını İndirilenler dosyasında bulup açmanız ve yüklenmesini beklemeniz yeterlidir.