iPhone’daki Resimleri Mac’e Hızlı Atmak

Her zaman yarattığı ve piyasaya sürdüğü teknoloji harikaları ile Apple bazen çok zekice özellikler ekleyerek kullanıcılarının akıllarında soru işaretleri bırakabiliyor. Apple cihazlarının sahip olduğu bu karmaşık özellikler bir yana eski moda işlemler de hala yürürlükte. Bu yüzden bildiğimiz yoldan şaşmamalı diyerek size eski moda yöntemler kullanarak nasıl iPhone’unuzdan Mac’inize fotoğraflarınızı aktarabileceğinizi anlatacağız.

Eğer iCloud veya Fotoğraf Yayını( Photo Stream ) gibi özellikleri kullanmıyor veya kullanamıyorsanız size birazdan detaylı olarak anlatacağımız yolu bir deneyin.

  1. Şarj etmek için kullandığınız USB şarj kablosunu alın, bir ucunu iPhone’a diğer ucunu ise Mac’inize takın.
  2. Genellikle bağlantı kurulduğu anda bilgisayarınızda Fotoğraflar uygulaması veya iPhoto açılacaktır ancak bu işlemler otomatik olarak gerçekleşmezse kendiniz yapınız.
  3. Aktarma kısmına tıklatın, daha sonrasında ise Yeni Fotoğraflar Aktar butonuna tıklayın ve sonrasında aktarım başlayacaktır.
  4. Eğer Fotoğraflar uygulamasının aktarım bittikten sonra telefonunuzdaki fotoğrafları silmesini istiyorsanız, aktarımdan önce ekranda bulunan ‘ aktarımdan sonra fotoğrafları sil ‘ butonuna da ayrıca tıklamanız gerekmektedir. Ayrıca alternatif olarak sadece aktarılmasını istediğiniz fotoğrafları işaretleyebilir ve yalnızca onların aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Aktarım sürecinde kontrol sizde olsun

Belki de aktarmak istediğiniz fotoğrafların direkt olarak belirli bir klasöre veya cihaza gitmesini istiyorsunuz, tek yapmanız gereken Mac’inizde bulunan Görüntü yakalama uygulamasını açmak.

  • Uygulamayı açın
  • iPhone’unuzu seçin
  • Fotoğrafların aktarılmasını istediğiniz dosyayı seçin
  • Sonrasında ise ya hepsini aktar butonuna ya da istediğiniz fotoğrafları seçip yalnıza Aktar butonuna tıklatın.