iPhone Kayıtlı Mail Adresi Kaldırma

Her gün yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkan Apple günümüzde yaygın ve etkin bir şekilde tercih edilmekte. Apple cihazları popülaritesini korurken bir yandan da kullanıcılarının istemeyeceği ve hatta bazen onları sıkıntıya sokabileceği özelliklere sahip.

Son günlerde elimize ulaşan raporlara göre iPhone kullanıcıları iPhone’a kendiliğinden yüklü olan Email uygulamasının çok fazla internet tükettiğinden şikayetçi durumda. Bilgisayarınızda iTunes aracılığıyla iPhone’unuzu aktifleştirdiyseniz yanlışlıkla email ayarlarını da bilgisayar ve iPhone arasında senkronize etmiş olabilirsiniz. Bu ayarları yüksek ihtimalle kaldırmak isteyeceksinizdir çünkü senkronize edilmiş bu ayarlar size email yollarken büyük zorluklar yaratabilir. Hatta bu emailler iPhone’unuzun kullandığı veri miktarının fazlalığının da sebebi olabilir.

Eğer iPhone’unuz üzerinde email almak istemiyorsanız şimdi size iPhone’unuzda bulunan bir email adresini nasıl kaldırabileceğinizi detaylı olarak anlatacağız. ( iPhone’unuz üzerinde email işlemlerinizi yapmak istiyorsanız bile önerimiz, tüm hesapları kaldırdıktan sonra vereceğimiz adımları takip ederek manuel olarak emailinizi yeniden oluşturmanız.)

İşte iPhone’dan email kaldırmanın adımları

  • Ayarlara gidiniz,
  • Mail, Bağlantılar ve Takvimler adlı sekmeye tıklayınız
  • Orada iPhone’unuzda kayıtlı olan emailleri göreceksiniz sonrasında tek yapmanız gereken email adresine basılı tutarak aşağı çekmeniz. Karşınıza gelecek olan kırmızı Hesabı Sil butonuna tıkladıktan sonra onaylamak için tekrar tıklamanız gerekmektedir ve işlem tamam.
  • Tebrikler – Email adresinizi iPhone’unuzdan başarılı bir şekilde kaldırdınız !