iPhone 7 Çıktı Mı? iPhone 7 Özellikleri Nelerdir?

Neredeyse bir yıldır çıkması beklenen ve herkesin konuştuğu, iPhone 7, mobil telefon üreticisi Apple tarafından yapılan lansmanla tanıtıldı. Peki, iPhone 7 çıktı mı, özellikleri neler?

iphone-7

Telefon devi Apple, 7 eylül tarihinde yaptığı lansmanla tüm merakları giderdi. Yeni birçok özelliğin getirildiği Apple 7, kullanıcıların beğenisini toplamış durumda.

Öncelikle dış görünüşe bakacak olursak, Apple 7 Jet Black ve Black olarak iki farklı koyu rengin yanısıra, gri, altın rengi ve altın pembe renkleriyle piyasaya sürülecek. Su ve toz geçirmeme özelliğine sahip, 4,7 inç büyüklüğündeki bu telefon, ses konusunda da büyük gelişmeler göstermiş durumda. Yeni iPhone 7, stereo özellik sayesinde kullanıcılara yüksek ses deneyimi de sunuyor.

Kamera konusunda ise yine gelişmeler yaşanmış. Yeni iPhone modelinde, 7 megapiksel, HD özellikli ön kameranın yanı sıra, 12 megapiksellik bir arka kamera da bulunuyor. Ayrıca farklı basınçlarda farklı tepkiler veren Home tuşu da çok ilgi görüyor.

Göze çarpan en büyük detay ise artık iPhone 7’de kulaklık girişi yerine yeni bir hoparlör konularak, kulaklığın şarj girişine takılmasını sağlayan bir aparat geliştirilmiş.

Donanım olarak da büyük gelişmeler yaşanan iPhone 7, artık 4 çekirdekli ve 2,4 Ghz işlemci hızına sahip. Bu donanım artışına güç de sağlamak isteyen üretici firma batarya kapasitesini de büyüterek pil ömrünü uzatmayı amaçlamış.

Peki, tüm bu özelliklere sahip telefonun fiyatı ne kadar olacak, çıkış tarihi ne zaman?

iPhone 7’nin Türkiye’ye ne zaman geleceği bilinmese de dünya üzerinde 649 $ fiyatıyla, 16 Eylül’de piyasaya çıkacak. Türkiye’de de telefonun fiyatının 3800 TL civarında olması bekleniyor.