iPad’te Microsoft Office Kullanmak

Apple’ın kendine has uygulamaları bulunuyor olsa da, çoğumuz okul ve işte Outlook, PowerPoint, Excel veya Word gibi Microsoft Office uygulamaları ile haşır neşir olduğumuzdan, Apple’ın bize sunduğu uygulamalar yerine doğal olarak aşina olduğumuz Microsoft Office’i tercih ederiz.

Office Online’ı Kullanmak

Office’i kullanmanın en ucuz yolu iPad’i internete bağlamak. Erişim ücretsiz, üstelik iTunesStore’dan herhangi bir uygulama indirmeniz de gerekmiyor. Ayrıca Office online’ı kullandığınızda OneDrive üzerinde oluşturduğunuz dökümanlar depolanıyor. Ancak tabi bu dökümanları düzenlemek için, Office yüklü bir bilgisayara indirmeniz gerekli. Bu yöntemle, uçak gibi internet bağlantısı olmayan yerlerde çalışma yapmanız mümkün değil tabi. Ayrıca Office online’da Microsoft office’teki gibi tüm araçlar yerine temel olanlar bulunması da bazen dezavantaj olabiliyor.

Office Mobil Uygulamasını Kullanmak

IPAD’inizde en verimli çalışma yöntemi Office mobil uygulamasını indirmek diyebiliriz. Bu uygulamada Word, PowerPoint, Excel ve OneNote bulunuyor. Bunların her birini artık iTunes’da ücretsiz indirebiliyorsunuz. En büyük dezavantajı ise ücretli versiyonlarını satın almazsanız dökümanları sadece görüntüleyebiliyorsunuz, yani yeni doküman yaratamaz veya var olanı düzenleyemezsiniz.

Office alternatiflerini Kullanmak

Yukarıdaki yöntemler size uymadıysa o zaman Office alternatiflerini deneyin. Örneğin Apple’ıniWorksuite uygulaması Word için ikame diyebiliriz. Keynote’da sunum hazırlayabilirsiniz.

Google Docs da iPad için başka bir seçenek. Online olarak cihazınızdan Google Docs’a bağlanıp, doküman veya sunum hazırlayabiliyorsunuz.