iOS 10 Batarya Ömrü Nasıl Artırılır

IOS 10 ve üzeri güncellemelerde batarya ömrünü çok hızlı tüketen uzun bir sorun listesi bulunuyor. Bu yazıda size IOS 10.3.3 veya daha eski bir IOS 10 sürümünü kullandığınız iPhone, iPad veya iPod cihazınızın batarya ömrünü nasıl artıracağınızı anlatacağız.

 

IOS 10 güncellemesi çıktığından bu yana geçen aylar süresince, Apple IOS kullanıcıları için bir çok yükseltme getirdi. Bu güncellemeler ile de yeni özellikler, bug düzeltmeleri ve devam eden IOS 10 sorunları düzeltmeye çalıştı.

Apple bir çok IOS 10 sorununu düzeltse de, halen bir çok sıkıntı devam ediyor. IOS 10.3.3 ve IOS 10.3.2 kullanıcıları ve hatta IOS 10’un daha eski sürümlerini kullananlar da dahil olmak üzere batarya ömründen oldukça şikayet var. Batarya ömrünü artırmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Uygulamaları Kontrol Edin

Suçu IOS 10’a atmadan önce, batarya ömrünüzü azaltan başka bir sebep olmadığından emin olmak gerekir. Yükleyip hiç kullanmadığınız ve batarya ömrünü boşuna tüketen uygulamalardan kurtulun.

Bileşenleri Kontrol Edin

IOS 10 sürümünde bileşenler şüphesiz çok önemli. Eğer tonlarca bileşen aktif ve arka planda çalışıyorsa, bunlar da batarya ömrünü kısaltır. Bu bileşenleri kaldırıp batarya performansınızı deneyebilirsiniz. Eğer fark yoksa tekrar yüklersiniz.

Düşük Güç Modunu Kullanın

Düşük Güç Modu özelliği IOS 9 güncellemesinden sonra kullanıma sunuldu. Batarya ömrünü %10-%20 artırdığından dolayı önemli bir özellik. Aktif etmek için Ayarlar-> Pil-> Düşük Güç Modu sayfasına gelerek açık pozisyona getirebilirsiniz.