Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer

Ülkemizde genetiğe bağlı olarak sıkça görülen göz altı torbaları rahatsız edici boyutlara gelebilmektedir. Bizleri rahatsız eden göz altı torbaları çevresel faktörler ve beslenme bozukluklarından da kaynaklanabilir. Uyku düzeni bozuk olan insanlarda da sık görülür. Gözaltı torbalarından kurtulmak için uygulayabileceğiniz bazı çözümler bulunmaktadır.

goz-alti-torbasi

Göz altı torbalarının oluşmaması için yapılması gerekenlerin başında düzenli beslenme geliyor. Düzenli beslenen ciltler daha sıkı ve güzel görünür.

Çok tuz tüketmek vücudun su tutmasına sebep olacağından, göz altı torbalarından kurtulmak için tuz tüketimine dikkat edilmeli.

Göz altı torbalarınızdan kurtulmak için, buzdolabından çıkarıp salatalık gibi doğradığınız kiviye de göz üstünde 10 dakika bekletin.

Bu sorunun çözümü için kuşburnu ve papatyayı kaynar suya atıp bekleyin. Demlendikten sonra süzün. Bir pamuk yada gazlı bez batırarak her iki göze yerleştirip 10 dakika bekletin.

Son yöntem olarak ise, çiğ patates rendesi ve ince doğranmış elma kabuğu iyice karıştırılarak rulo haline getirilir ve buzdolabında bekletilir. Soğuk hale gelen karışımı halka halka kesip 5 dakika göz torbalarına koyup daha sonra yıkayın.