Uyarı: Kamera Başarısız Hatasının Çözümü

Son zamanlarda  ‘Uyarı:Kamera başarısız’ hatasını birçok Android kullanıcısının aldığı raporları elimize ulaştı. Bu sorunun en çok da Samsung kullanıcılarında meydana geldiği raporlarda belirtilmiş. İyi haberler ise şu yönde, bu durum sinir bozucu olsa da hata kameranızdan çok yazılımsal bir nedenden meydana gelen bir hata. Şimdi bu sorunu Samsun Galaxy cihazlarında nasıl çözebileceğinizi anlatalım.

Aşağıda belirteceğimiz adımların hiçbirisi zaman tüketici veya güç adımlar değil. Tek yapmanız gereken cihazınızın bu işlemlere başlamadan yeterli şarjı olmasını sağlamak. Çünkü çoğu telefonda şarj miktarı az olduğunda genellikle kamera çalışmamakta. Bu yüzden en iyisi bu işlemleri yapmadan önce şarjınızı %100 hale getirmek. Bu işlemleri yapmadan önce size bir diğer önerimizse herhangi bir fabrika ayarlarına dönüş gerekliliği sonucunda bilgi kaybına uğramamak için bilgilerinizi yedeklemeniz.

Samsung Galaxy İçin Çözüm

Sırasıyla sorununuz çözülene kadar adımları takip edin:

  • Telefonunuzu yeniden başlatın
  • Eğer bu işe yaramazsa kamera uygulamanızın önbelleğini temizleyin
  • Eğer kameranın önbelleğini temizlemek işe yaramazsa telefonunuzu kapatın. Ana ekran güç ve ses açma tuşlarına Samsung logosu görünene kadar basılı tutun. Telefonunuz kurtarma moduna geçecektir. Ses tuşlarını kullanarak Önbellek bölümünü sil kısmına gelin ve güç tuşuna basın. İşlem tamamlanıncaya kadar bekleyin ve sonrasında telefonunuzu yeniden başlatın.
  • Eğer bu adımların hiçbiri işe yaramazsa geriye tek bir çözüm kalıyor, Smart Stay özelliğini kapatmak. Birçok kullanıcı Smart Stay özelliği açıkken kameranın bu hatayı verdiğini rapor etti çünkü Smart Stay aynı zamanda kameranızı kullanmakta. Bu özelliği kapatın ve tekrar deneyin. Ancak Samsung şirketi bu hatanın Android sisteminin güncel olmamasından kaynaklandığını söylemekte.