Facebook Paylaşım Gizliliği

Dünyaca ünlü bir sosyal paylaşım sitesi olan ve oldukça yoğun kullanımı olan Facebook’ta paylaştığınız bazı gönderilerin herkes tarafından görülmesini istemeyebilirsiniz. Bunun için gönderinizi paylaşırken, paylaşımın gizliliğini ayarlayabileceğiniz dünya işareti ya da insan işareti logolu butona tıklayıp “Herkese Açık” “Arkadaşların” “Özel” veya “Sadece ben” gibi seçeneklerden birini seçerek, paylaşım gizliliğini kolaylıkla ve son derece hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

face

Böylelikle paylaştığınız gönderilerin kimlerin görebileceğini, ne derece gizli olmasını istediğinizi belirleyebileceksiniz. Facebook’un bu özelliği ile aslında oldukça önemli bir durum biz kullanıcılar tarafından yönetilir olmuş, paylaşım gizliliğini kullanıcıların şekillendirmesi ile herkes istediği tarzda paylaşımı, gizliliği belirleyerek içi rahat bir şekilde paylaşabilir durumda olabilmiştir.

Facebook Paylaşımlarını Kimler Görebilir

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, kullanıcıların duvarında paylaştıkları durum ve gönderileri kimlerin görüp görmemesi konusunda büyük bir özelliğe sahiptir. Eğer sizde paylaştığınız bir gönderiyi bir kişi veya birkaç kişinin görmesini istemiyorsunuz Gönderinizin hemen yanında, sağ kısımda bulunan dünya işaretini “Herkese Açık” değil de “Özel” olarak belirleyerek belli kişilerin görmesini ya da görmemesini sağlayabilirsiniz.

paylaşımlar

Yahut paylaşım yapmadan önce durum paylaşılan kısımdan “Arkadaşlar” yahut “Herkese Açık” seçeneğini siz “Özel” olarak ya da “Sadece Ben” olarak da ayarlayabilirsiniz. Paylaşımlarınızı kimlerin görebileceğini ayarlayarak bütün kontrolü size veren Facebook bu özelliği ile oldukça iyi ve gerek duyulan bir adım atmıştır.