Excel Sayfasını Yeni Sayfaya Kopyalamak

Demek Dec 09 adını verdiğiniz bir Excel sayfası üzerinde çok uğraştınız, tüm formülleri denediniz, tüm formatları test ettiniz ve her şeyi istediğiniz hale getirdiniz. Ancak şimdi bu yarattığınız Excel sayfasını kopyalamak ve yarattığınız kopyaya Jan 10 adını vermek istiyorsunuz. İşte size bunu yapmanın en kolay yolu:

  • Excel sayfasının alt kısmında bulunan Dec 09 adlı sayfayı Mouse ile tutun ve sürükleyin. ( Dec 09’un koyu ile yazıldığını, Mouse üçgeninin Dec 09 üzerinde olduğunu ve ucunda bir sayfa tuttuğunu görmeniz gerekmekte)
  • Daha sonrasında yapmanız gereken Mouse tuşuna basılı tutarken klavyenizde Ctrl tuşuna basılı tutmanız. Bu işlemi yaptıktan sonra görmeniz gereken şey Mouse üçgeni ucunda duran kağıdın üzerinde şu şekilde göründüğü üzere bir + işareti çıkması.
  • Ctrl tuşuna basılı tutarken Mouse tuşunu bırakın ve işte oldu! Artık yepyeni bir kopyanız var ve yeni kopyanızın şu şekilde görünmesi lazım.
  • Oluşturduğunuz kopyanın adını istediğiniz herhangi yeni bir isimle değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kopyanın alt kısımda bulunan adının üstüne çift tıklamak. Sonrasında yeni kopyanıza istediğiniz ismi girip sayfaya tıklayabilirsiniz.
  • Eğer Excel işlerinizi bir Mac bilgisayar üzerinden yapıyorsanız işlemin tek farkı Ctrl tuşunu kullanmak yerine Mac bilgisayarlarda Ctrl işlevi gören Options tuşu kullanmak.