Tek Seferde Çoklu Snap Kaydı Nasıl Yapılır

Snapchat, Snapchat 10.13.0.0 iPhone güncellemesi ile 1 dakika uzunluğa kadar Snap kaydı sağlayan yeni bir özelliği duyurdu. Bu güncelleme ile ayrıca fotoğrafın bir bölümünde Snap’inizin rengini değiştirme seçeneği de eklendi. Çoklu Snap özelliği şimdilik sadece iPhone için kullanılabilir olsa da, Android içinde kısa bir süre sonra yayımlanacak.

60 saniyeye kadar 6 adet snap gönderiyormuş gibi video kaydı yapabilirsiniz. Tam 60 saniye uzunluğundaki bir videoya takılıp kalmıyorsunuz, böylece göndermek istemediğiniz bir Snap’i düzenleme ile çıkarmak kolay oluyor. Bu özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Snapchat’i açın ve Kayıt ekranına gelin
  2. Kayıt butonuna basılı tutun
  3. Kayıt butonuna basmaya devam edin, hemen ardından başka bir Snap’i kaydetmeye başlamış olacaksınız.
  4. Bittikten sonra Snapleri her zamanki gibi düzenleyebilirsiniz.
  5. 6 Snapten 1’ini silmek isterseniz, istemediğiniz Snap’i ekranın sağ alt köşesindeki çöp kutusuna sürükleyebilirsiniz.

Bir kerede 6 Snap’e kadar kayıt yapmak için yapmanız gereken sadece bunlar. Buradaki asıl nokta Snapchat’in bu özelliğinin şimdilik sadece iPhone için kullanılabilir olması, ve uygulamada bazı sorunlar bulunması. Snapchat uygulamasını son sürümüne güncellemeyen bir çok kullanıcı şu anda çoklu snap kaydetme özelliğini kullanamıyor. Snapchat sorunları çıktıkça listemizi güncelleyerek problemlerin çözümlerini sizlere sunmaya devam edeceğiz.