Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Günlük hayatımızda mutfakta ev hanımlarının en can sıkıcı sorunlarından bir tanesi buzdolabında oluşan kötü kokulardır. Her pazar alışverişi sırasında temizlense de yine buzdolabınızda koku oluşabilmekte fakat bu konuda işinize yarayabilecek birkaç basit çözüm bulunmaktadır.

buzdolabindaki-kotu-koku-nasil-gecer

Buzdolabı kokusuna çözüm getirmek için öncelikle kokunun kaynağını bulmak gerekir. Bu konuda ilk yapmanız gereken çoğu buzdolabında bulunan filtreyi bulup, temizlemektir.

Daha sonrasında, basit çözümlerden de yararlanabilirsiniz.

Elma sirkesi buzdolabı temizliğinde etkili çözümlerdendir, Sirke kokusu olur diye endişelenmeyin biraz havalandıktan sonra koku yok olacaktır. Bunun yanı sıra ılık suyun içine atacağınız bir miktar karbonat da dolap kokusu için alternatif bir yöntemdir. Küçük bir kap içinde ağzı açık dolapta bulunduracağınız karbonat da işe yarayacaktır. Ayrıca koku halen devam ediyorsa kahve ve pirinci karıştırıp dolapta bekletmek de olası çözümler arasındadır.

Son olarak sizde şaşıracaksınız ama mangal kömürü sorunun çözümü olabilir. Bir filenin içine koyup 8 saat kadar buzdolabı içinde bekleteceğiniz mangal kömürü, buzdolabı kokularınızı çözecektir.