Samsung Led Bildirim Rengi Değiştirme

Samsung’un özelleştirmelerle dolu dünyasına daha yeni katıldıysanız nereden başlamanız gerektiğini şimdiden merak ediyor olmalısınız. Eğer çoktan kendinize özel bir zil sesine sahipseniz sıradaki adıma geçebilirsiniz: Özelleştirilmiş Led Bildirimleri. Şimdi size bu konudaki detayları aktaracağız.

Neden Led bildirimlerini özelleştirmelisiniz?

Aslında bu özellik kullanmanızı veya özelleştirmenizi gerektiren, zorunlu kılan acil bir şey değil ancak her insan kendine özgün şeyler ister. Böyle ayrıcalıklar istemek de uğruna değmeyecek bir şey değil. Telefonunuzun diğerlerinden farklı LED bildirimlerine sahip olması onu bir toplulukta özel kılar ve göz önüne çıkarır. Ayrıca aynı model telefona sahip arkadaşlarınızla telefonlarınızı karıştırmamanıza yardımcı olabilir.

Eğer LED bildirimlerinizin renklerini değiştirmek istiyorsanız Google Play Store üzerinden rahatlıkla edinebileceğiniz Light Manager adlı üçüncü parti yazılımı kullanmanız gerekmektedir.

Bu yazılımı yükledikten sonra sizden telefonunuzdaki bildirim ayarlarına erişmek için izin isteyecektir. LED bildirimlerinin renklerini kontrol edebilmek için yazılıma bu izni sağlamanız gerekmektedir. Uygulamayı indirip kurduktan ve izinleri sağladıktan sonra tek yapmanız gereken hangi uygulamadan gelen bildirimin hangi renk ile gösterileceğini ayarlamanız. Daha sonrasında farklı olmanın vermiş olduğu karizmayla devam edebilirsiniz!. Bu yazılım ile ilgili meydana gelebilecek tek problem yüksek ihtimalle uygulamanın her yerinde ortaya çıkan reklamlar olacaktır. Bu reklamları da uygulamanın yine Google Play Store’dan yalnızca 1.5$’a edinebileceğiniz Pro versiyonunu kullanarak cihazınızdan uzaklaştırabilirsiniz.