Andorid’in Nougat Problemleri ve Çözümleri

Andorid’in Nougat Sürümünün Problemleri ve Çözümleri

Android’in en son sürümü olan Nougat çoktan birçok kullanıcıya ulaştı ve sürümün 7.0 veya 7.1 olması fark etmeksizin birçok kullanıcı problemlerle karşılaşmaya başladı. Eğer Nougat Andorid sürümüne sahip cihazınızda problemlerle karşı karşıyaysanız, en yaygın problemlerin çözümleri burada.

Nougat Yükleme Problemleri

Telefonunuza Android Nougat yüklemekte sorunlar mı yaşıyorsunuz? İlk olarak yapmanız gereken telefonunuzu tamamen şarj etmeyi ve stabil bir Wi-Fi ağına bağlamayı unutmamak. Sonrasında tek yapmanız gereken sabırlı olmak ve yüklemenin bitmesini beklemek. Ancak bu probleminizi çözmüyorsa kurtarma moduna geçmeniz gerekebilir. Ses açma, güç ve ana ekran tuşuna aynı anda basarak kurtarma modunda telefonunuzu başlatabilir ve yüklemeyi ayrıca oradan yapabilirsiniz.

Nougat’a geçince şarjım çok çabuk bitmeye başladı

Eğer telefonunuzu Nougata güncellediyseniz telefonunuzdaki tüm uygulamaları Play Store üzerinden güncellemeniz gerekir böylece Android sisteminiz uygulamalar ile uyumlu hale gelmiş olur. Daha sonrasında ise yapmanız gereken ayarlar ve devamında uygulamalar kısmından uygulama önbelleklerini ve sistem önbelleğini temizlemek olmalıdır. Bu yol probleminiz için uygulaması basit ve sorununuzu kökten çözecek bir çıkar yol olabilir.

Nougat Wi-Fi bağlantı sorunları

Eğer telefonunuzu Nougat’a güncellediğinizden beri Wi-Fi bağlantı sorunları yaşıyorsanız sırasıyla önce Wi-Fi aygıtınızı kapatıp açınız, bu işe yaramazsa telefonunuzu yeniden başlatınız, bu da işe yaramazsa bağlanmaya çalıştığınız Wi-Fi ağını telefonunuza unutturup tekrar bağlanmaya çalışınız. Tüm bu yollar işe yaramazsa ancak o zaman ayarlar kısmından ağ ayarlarını sıfırlama yoluna başvurabilirsiniz.