İlaç Takip Sistemi Uygulaması

 Sağlık, tarih boyunca insanların üzerinde durduğu en önemli unsurlardan bir tanesidir. Sağlığımızı korumak ve sorunsuz bir hayat sürdürmek için uygulamamız gereken çeşitli unsurlar bulunmakta. Bu unsurlar her insanın kişisel olarak yapması ve bilinçlenmesi gereken temel unsurlar.

Günümüzde herhangi bir hastalık veya rahatsızlıktan kurtulmak için doktor tavsiyesi ile birlikte reçetemize yazılan ilaçları kullanıyoruz. Ancak bu ilaçlar kimi zaman tarihi geçmiş veya bakanlık sistemine kayıtlı olmayan ilaçlar olabiliyor. Bunları kullandığımız takdirde düzeltmeye çalıştığımız sağlığımız daha da kötüye gidebilir.

Günümüzde neredeyse herkesin sahip olduğu akıllı telefonlarımıza Sağlık Bakanlığının resmi uygulaması olan İlaç Takip Sistemi programını indirip kurduktan sonra İlaç Takip Sistemi uygulamasını açıp ilacımızın kare kodunu okutarak o ilacın sisteme kayıtlı olup olmadığını, son kullanma tarihinin geçip geçmediğini gibi bir çok bilgiye İlaç Takip Sistemi uygulaması ile anında ulaşabilirsiniz.

Programı buradan indirebilirsiniz.