Android Home Tuşu Özelleştirme

Anroid sisteminin en iyi yanlarından bir tanesi de her şekilde özelleştirilebilmesidir. Telefon şirketlerinin telefon üzerindeki tuşlara atadıkları görevlerden ve özellikle Samsung Galaxy serisindeki telefonlardaki butonların özelliklerinden memnun değil. Birazdan anlatacaklarımızı takip ederek Android sistemine sahip telefonunuzun üzerindeki tuşları üretici firmanın belirlediği özellikler dışında da kullanabilirsiniz.

Bu makalede biz örnek olarak bir uygulama ve bir butonu nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız ancak sizin kullanacağınız uygulamalar farklı olabileceği gibi değiştirmek istediğiniz butonlar ve görevler de farklı olabilir. Bizim bu işlem için önerdiğimiz uygulama Google Play Store üzerinden kolayca edinebileceğiniz Home2 Shortcut uygulaması.

Home Butonu Görevini Nasıl Değiştirebilirsiniz?

  • Home2 Shortcut uygulamasını indirip açtıkta sonra sizi adım adım yönlendirecek bir öğretici başlangıçla karşılaşacaksınız. Biz bu örneğimizde ana ekran butonuna çift bastığınızda olacakları değiştireceğiz.
  • Home2 Shortcut kullanırken 4 adımlık bir süreç işleyecektir. Bunların ilkinde sizden buton kombinasyonu sonucunda hangi uygulamayı açmasını dilediğinizi soracaktır.
  • Sonrasında basılı tutma süresinin ne kadar olması gerektiğini seçmeniz gerekmektedir.
  • Uygulama size ana uygulamanızın ne olduğunu sorduğunda TouchWiz home’u veya indirdiğiniz alternatif bir uygulamayı seçiniz.
  • En sonunda ana butona bastığınızda ekranınızda belirecek bir pencere size hangi uygulamayı kullanmak istediğinizi soracak. Home2 Shortcut’ı işaretleyin ve her zaman kullan butonuna tıklayın. Eğer bu ayarları geri almak istiyorsanız tek yapmanız gereken ayarlar kısmından uygulama ayarlarını sıfırlamaktır.