Ağız Kokusuna Evde Çözüm

Ağız kokusu sorunu, zaman zaman her insanın başına gelebilecek can sıkıcı bir durumdur. Bunun bazı sebepleri vardır. Bu sebepler arasında, yeterince su tüketmemek, reflü, sinüzit ve bademcik enfeksiyonu geçirmek gelir. Uygulayacağınız basit çözümler ile, ağız kokusu sorununun önüne geçebilirsiniz.

agiz-kokusu-basit-cozum

Bir litre suyun içine 2 yemek kaşığı ada çayı, 1 kaşık limon yağı veya sirkesi, 2 damla lavanta yağı ve kabuğunu soyduğunuz limonun kabuklarını rendeleyip kaynatılmış suya ilave ediyoruz. Bir müddet demlenmeye bırakıyoruz. Hazırladığımız kürü gün içerisinde istediğiniz kadar ağzınızı gargara yapabilirsiniz.

Bu kür tedavisinin yanı sıra, probiyotik bakımından zengin her türlü yiyecek ve içecek de, yoğurt gibi, düzenli kullanımda ağız kokusunu önler.

Ayrıca en yaygın yollardan biri de, tarçın veya zencefil kullanmaktır. Ağzınızda taşıyacağınız bu bitkiler ile ağız kokusu sorununuzu çözebilirsiniz.

Uygulayabileceğiniz diğer bitkisel tedavi yolları ise, dereotu, ada çayı, bergamot, karanfil gibi bitkileri tüketmektir. Bu sayede ağız kokusu sorunuzu çözebilirsiniz.