Apple Facetime-iMessage Etkinleştirme Sorunu

Apple ürünleri olan iPad, iPhone, iPod gibi elektronik cihazları kullanan insanların karşılaştıkları sorunlardan birisi de Apple menşeili en önemli iletişim programlarından olan Facetime ve iMessage uygulamalarını etkinleştirmekte yaşadıkları sorunlar.

Bu programları etkinleştirmek isteyenlerin aldıkları sorunların en büyük nedeni olarak DNS sorunları gösteriliyor. İnternet bağlantınızdaki bir tür hata nedeniyle karşılaştığınız bu sorunu çözmek için yapmanız gereken şey basit: DNS Değiştirmek.

Bu konuda insanlara en yardımcı olan DNS, Google DNS olarak görülüyor. DNS değiştirmek için katıldığınız Wifi ağının yanındaki oka tıklayın ve gelen ayarlar penceresinden ayarlarınızı aşağıdaki gibi güncelleyin:

Yöneltici: 8.8.8.8

DNS: 8.8.4.4

Apple Facetime-iMessage Etkinleştirme Sorunu” üzerine 1 düşünce

  1. Bütün siteler aynı çözümden bahsediyor. Ya DNS ya da ayarlar>mesajlar vs vs vs şeklinde menülerde gezilerek yapılan ayarlar. 2 gündür bende de vardı bu sorun ve hiçbiri işe yaramadı. Sonradan öğrendiğime göre imessage açıldığı sırada tek seferlik bir sms gönderiyor yurtdışına. imessage ı kapatmadığınız sürece bu sms bir daha gönderilmiyor. (telefonunuzu kapatsanız bile sorun olmuyor) ama imessage ı kapattıysanız ve hattınız faturasız olup içerisinde para yüklü değilse bu tek seferlik sms i gönderemiyor ve imessage aktifleşemiyor. 3-5 lira atın hattınıza sorun çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir