Android Unutulan Ekran Kilidini Açma

Android telefonların güvenliğini arttırmak için kullanılan ekran kilidi uygulamasının modelini ya da şifresini unuttuysanız hemen heyecana kapılabilirsiniz. Fakat bunun da basit çözümleri vardır.

Unutulan ekran kilidi sorununu çözmek için kullanacağınız iki seçenek vardır. Bunlardan ilki Google hesabınızla giriş yapmaktır. Modeli yanlış girdiğinizde altta çıkan şifremi unuttum seçeneğine basarak ve telefonda yaptığınız ilk kurulumda girdiğiniz gmail hesabınızı girerek telefonunuzu açabilirsiniz.

İkinci yöntem ise factory reset atmaktır. Bunun için telefonunuzu kapatın. Daha sonra Ses kısma tuşu+home tuşu+power tuşuna aynı anda basıp telefon açılma ekranı gelince elinizi power tuşundan çekmeniz gerekir. Ardından gelen menüde resimdeki seçeneğe gelip factory reset atabilirsiniz.

Bu seçenek ekranından sonra yes seçeneğine basmanız, ardından reboot now seçeneğiyle telefonunuzu yeniden başlatmalısınız.

Bu yapacağınız işlemde telefondaki tüm uygulamalar ve kayıtlar yok olacağından telefon yedeğinizi almanızı tavsiye ederiz.

Android Unutulan Ekran Kilidini Açma” üzerine 3 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir