Android Ses Kalitesini ve Yüksekliğini Arttırma

Her telefon ses sistemlerini kıskandıracak kadar iyi ses kalitesine maalesef sahip değil. Başlıkta bahsettiğimiz bu iki konu telefon görüşmelerinizdeki kolaylık veya müzik dinlerken yaşadığınız zevk açısından büyük öneme sahip. Şimdi sizinle bu konularda size yardımcı olacak birkaç öneride bulunacağız.

Ayarlarınızı Kontrol Edin

Her aygıt bu özelliği sağlamasa da Android ses ayarlarınızı telefon ayarlarından özel olarak değiştirebilmektesiniz. Eğer telefonunuz bu özelliğe sahipse o zaman sizin için işlem çok basit ve bir kere ses ayarlarınızı kontrol etmeyi öğrendiğinizde gelecekte telefonunuzdan çıkan sesi her yönden kontrol etmek sizin için çok kolay bir hale gelecektir.

Yeni bir müzik uygulaması edinin

Telefonunuzda şirketin bulundurduğu uygulamayı kullanmak zorunda tabiî ki değilsiniz. Öyle ki içerisinde birçok özellik barındıran ve Google Play Store üzerinden edinebileceğiniz birçok uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar içerisinde en çok ilgi gören ve bizim de önerdiğimiz uygulamalar Poweramp ve Equalizer+. Bu uygulamaları kullanmak için tek yapmanız gereken uygulamaları edinmek ve uygulama ayarlarından müziklerinizin bulunduğu dosyalara erişim izni vermek.

Telefonunuzun Sesini Arttırın

Eğer telefonunuz daha önceden rootlanmışsa veya ses konusunda çok şikayet yaşıyorsanız, yalnızca rootlanmış telefonlarda çalışan ses arttırma uygulamalarını deneyin. Eğer bu denediklerinizden hiçbirinden memnun kalmadıysanız bir de şunları denemenizi tavsiye ediyoruz:

  • İyi bir kulaklık iyi bir müzik deneyimi sağlar. İyi bir kulaklık edinin.
  • Telefon kabınız hoparlörü kapatıyor olabilir. Buna dikkat edin.
  • Hoparlörünüzün yerini tespit edin ve telefonunuzu ona göre kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir