Android Şarjım Çabuk Bitiyor Sorunu

Android cihaz kullanıcılarının en büyük problemi kuşkusuz, şarjın cihaz kullanımını kısıtlamasıdır. Herandroid kullanıcısının başlıca problemi olmayı başaran bataryanın erken bitme sorununa karşı birçok çözüm mevcut. Bu çözümlerin genel mantığı ise aynı; batarya kullanımı yüksek cihaz bölümlerinin kullanımlarını kısıtlamak. Biz de android cihazınızda uygulayabileceğiniz bazı kısıtlamaları sizin için aşağıya sıraladık. Size uygun olan çözüm yollarını kullanarak batarya kullanımınızı en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz.

-Birçok android cihaz en çok batarya kullanımını ekranda gösterir. Cihazın ekran batarya kullanımını Ayarlar > Ekran > Parlaklık menüsünden kısıtlayabilirsiniz. Size önerimiz bu oranı %30’un altına düşürmeniz olacak.

-Wifi kullanımı da batarya kullanımının son derece yüksek olduğu bir alandır. Kablosuz internet kullanmadığınız süre zarfında wifi’yi Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar menüsünden kapatmanız size önerimizdir.

-Cihazınızda 3G kullanmak yerine 2G kullanarak da batarya kullanımınızı en yüksek seviyeye taşıyabilirsiniz. Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar > Mobil Ağlar menüsünden bunu da uygulayabilirsiniz.

-Cihazınızın batarya kullanımı yüksek bir diğer uygulaması da otomatik senkronizelerdir. Ayarlar > Hesaplar ve Senkronizeler menüsünden bu batarya süresi uzatma çalışmasını da yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir