Android Kamera Başarısız Hatası

Android telefonlarda sıkça rastlanan bir sorun ise kameranın ‘Kamera Başarısız’ hatası vermesidir. Bu hatanın kalıcı çözümü androide güncelleme geldiğinde olacaktır. Geçici çözümler ise iki farklı yolla yapılabilir.
Birinci yol hafıza kartı kullananlar içindir. Hafıza kartını telefondan çıkartıp takmanız sorunun kısaca çözülmesini sağlayacaktır.
İkinci yol ise telefonun hafızasını kullananlar içindir. Telefon hafızası kullananlar genelde bu sorunla karşılaşınca telefonu resetleyerek o anlık sorundan kurtulmuş olurlar. Ancak bu sorunun kalıcı bir çözümü vardır. Telefonunuzda CandyCam, Retrica, Caymera gibi dahili kamerayı kullanan uygulamalar varsa bu uygulamaları güncellemeniz ya da kaldırmanız gerekir. Kesin ve kalıcı çözümdür.

 

2312 242

Android Kamera Başarısız Hatası” üzerine 47 düşünce

  1. Arkadaşlar iki aydır kamera sorunu yaşıyordum. Bugün aklıma yeni birsey geldi. Denedim ve oldu. Telefonun arka kapağını açın. Kamera lensinin yaninda küçük bir kapak var. Kapalı çıkarın ve sarı bir kablo var hafifçe baskı yapın tamamdır. Bunun dışındaki hiçbir yöntem ise yaramadı. Bütün forum siteleri çaresiz kalmıştı. Şimdi düzeldi.

  2. samsung s4 mini kullanıyorum ve ön kamera için kamera başarısız hatası alıyorum telefona format attım ayrıca yukarıda yazılı bütün yolları denedim amabirtürlü sorunum çözülmedi ne yapacağım hakkında bir fikri olan var mı?

  3. Benim nerdeyse 7 aydır kamera başarısız :(( olmuyoo herşeyi denedim ama veriyi nerden silcemm bulamıyorum bi türlü uygulamalardan ? Lütfeeen yardımcı oluunn :(:(:( Note 4 kullanıyorum bu arada.

  4. Merhaba bende z5 compact var kameraya girince kamera başka bir uygulamada çalışıyor diyor hata veriyor fakat watzapda arka kamera açıyor ön kamera açılmıyor deel adn da format attm yazılım atıldı ama düzelmedi bitürlü?

  5. Bende format attım sonuç değişmedi. Telefonun arka kamerası çalışmasına rağmen ön kameraya geçince kamera başarısız hatası ortaya çıkıyor. Bu hatayı bir defa verdikten sonra veriyi silene kadar arka kamerayı da açamıyorum. Bende SD kart olmadığı için kayıt yeri değiştirme seçeneğini deneyemedim.

  6. yeni aldığım samsung A7 ye daha sim kart bile takamadan ; kamera başarısız yazısı ile karşılaştım….Telefon sıfır . Daha hiç kullanmadan böyle bir hata olabilir mi?..Geri iade edebilir miyim? Ne yapmalıyım?

  7. s3 telefonumun kamerası calısmıyor.bılınmeyen hata verıyor.resetleme yaptıktan sonra oldu..hafıza kartını cıkardım o prosedur u uyguladım ama olmadı ne yapabılırım

  8. Bende s2 var kamera basarisiz hatasi veriyor surekli her yolu denedim telefonu uc kez sifirladim. Farkli kamera uygulamalarida indirdim ama sorun ayni on kameraya gecince direk hata verio ne yapmaliyim? Sorun yazilimsal midir yoksa kamerami degistirmem mi lazim? Yardimci olursanz sevinirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir